Όμιλος MU |Η ομάδα ποδοσφαίρου MU κέρδισε το Κύπελλο υψηλής τεχνολογίας

12

Στις 3 μ.μ. της 8ης Ιανουαρίου, ο τελικός του Κυπέλλου υψηλής τεχνολογίας του αγώνα ποδοσφαίρου οκτώ πλευρών διοργανώθηκε στο γήπεδο ποδοσφαίρου Binjiang Shuiyun Park, με το MU Group να παίζει ενάντια στον βετεράνο άγριο εχθρό Huali Hydraulic.
Λούστε στη ζεστή ηλιοφάνεια του χειμώνα, οι αθλητές καλπάζουν στο γήπεδο με το ποδόσφαιρο στο δάχτυλο των ποδιών τους να χοροπηδούν και να κυλιούνται.Τι καυτή σκηνή! Μέσα σε μόλις 5 λεπτά από το άνοιγμα, η MU Group χρησιμοποίησε το μπροστινό φάουλ για να σπάσει το πρώτο γκολ.Άρπαξε την ευκαιρία, ο παίκτης 86 έκανε το 2-0 στα πρώτα 35 λεπτά με ένα κοφτό σουτ από στενή απόσταση.
Εκμεταλλευόμενος κάθε ευκαιρία για μπρέικ, η άλλη πλευρά δεν πρέπει να ξεφύγει, κάνοντας το 2-1 μόλις στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.Σε 54 λεπτά, ο παίκτης 86 εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία του kickball για να σκοράρει δύο φορές, με το σκορ να διευρύνεται σε 3-1.Η άλλη ομάδα πρόλαβε και το σκορ έγινε αμέσως 3-2.Η αλλαγή βαθμολογίας δεν δοκίμασε μόνο τη σωματική δύναμη κάθε παίκτη, αλλά και την ψυχολογία όλων, που ήταν ο ανταγωνισμός του αγωνιστικού πνεύματος.Ωστόσο, συνεχίσαμε να διατηρούμε το πλεονέκτημα της βαθμολογίας μέσω της έγκαιρης αλλαγής και της συνεργασίας σύνδεσης.
3 4

Με τον διαιτητή να σφυρίζει το τελικό σφύριγμα, η MU Group έσπασε τελικά τη μαγεία της δευτεραθλήτριας.Δέκα χρόνια αλέθοντας ένα ξίφος, δημιουργούμε επιτέλους ιστορία!Το σημερινό πάρκο γνώρισε τη δόξα του MU και το σημερινό γήπεδο ποδοσφαίρου ανήκει στους ανθρώπους του MU!
Πριν από αυτό, μετά από τέσσερις γύρους σκληρού ανταγωνισμού στη φάση των ομίλων, η ποδοσφαιρική ομάδα της MU δεν άφησε ούτε λεπτό στον ημιτελικό και σκόραρε πρώτη στην αρχή.Μετά την ισοπαλία 1:1, ο αγώνας πέρασε τελικά σε μια πρωτόγνωρη διαδικασία 8 γύρους πέναλτι, κερδίζοντας οριακά τον αντίπαλο με 7-6 στον τελικό.
5
Η ομάδα ποδοσφαίρου MU ιδρύθηκε το 2004 και η ποδοσφαιρική ομοσπονδία ιδρύθηκε το 2012. Με περισσότερα από 20 μέλη, η ομάδα συμμετείχε στο πρωτάθλημα που χρηματοδοτείται από την ποδοσφαιρική ένωση Ningbo για πολλά χρόνια.Οι αγώνες είναι υπέροχοι και σημειώνεται πρόοδος χρόνο με τον χρόνο και έχει κερδίσει την τρίτη θέση του High-tech Cup, την τρίτη και τη δεύτερη θέση του Happy Cup.
Φέτος συμπίπτει επίσης με την 20η επέτειο του MU Group.Το πρωτάθλημα δεν είναι μόνο ο καλύτερος φόρος τιμής στην 20η επέτειο, αλλά και μια ώθηση στις «100 ημέρες σκληρής δουλειάς».Η νίκη θα αργήσει, αλλά ποτέ δεν θα λείπει.Οι αγωνιζόμενοι άνθρωποι του MU θα τρέχουν πάντα στο δρόμο για να κερδίσουν!
Ο Όμιλος MU έδινε πάντα μεγάλη σημασία στην αθλητική κουλτούρα και την υγεία των συναδέλφων, υποστηρίζοντας το «MU in Sports».Εκτός από τον ποδοσφαιρικό σύλλογο, ιδρύσαμε επίσης λέσχη μπάσκετ, σύλλογο μπάντμιντον, κλαμπ φρίσμπι, σύλλογο χορού, σύλλογο τρεξίματος κ.λπ., δημιουργώντας καλές συνθήκες για τους συναδέλφους να «Ζήσουν Πάνω από 102 Χρόνια» με επαρκή εγγύηση χρηματοδότησης και υγιές οργανωτικό σύστημα.